ویژه ی انگلیسی زبان ها

دوره تربیت راهنمایان تور ایران گردی انگلیسی زبان

موسسه نام آوران با مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دوره تربیت راهنمایان تور ایرانگردی را برای داوطلبان انگلیسی زبان برگزار می نماید. فراگیران دوره انگلیسی زبان پس از گذراندن دوره و شرکت در آزمون جامع سازمان جهت مصاحبه شفاهی به موسسات مربوطه معرفی شده و پس از قبولی موفق به دریافت کارت تورلیدری از سوی سازمان گردشگری می شوند.

اين دوره شامل ١٧ درس نظرى و ١ كارگاه عملى ميباشد. از ١٧ درس نظرى، ٨ درس به عنوان دروس جامع نامبرده ميشوند كه دروس اصلى دوره و دروس آزمون جامع ميباشد.
دروس جامع: شناخت صنعت گردشگرى، شناخت اماكن تاريخى ايران، آشنايي با ميراث فرهنگى و صنايع دستى، آشنايي با اقوام و فرهنگ ايران، جغرافيا و نقشه خوانى، اكوتوريسم و طبيعت گردى، معمارى ايران و جهان و زبان تخصصي
مابقى دروس به عنوان دروس آزمون معرفى و يا دروس غير جامع نامبرده ميشود.
دروس غير جامع: فنون و مهارت تورگردانى، سخنورى و فن بيان، قوانين و مقررات تورگردانى، شناخت موزه، شناخت روحيات، اصول تفسير ميراث، اخلاق حرفه اي گردشگرى، آشنايي با تاريخ سياسي اجتماعي
درس شناخت موزه به صورت نظرى و عملي برگزار ميگردد.

 • آزمون جامع در هر سال ٢ مرتبه به صورت سراسرى از طرف سازمان گردشگرى برگزار ميگردد (مرداد و بهمن ماه) كه اين آزمون شامل ٨ درس جامع ميباشد.
  پيش از آزمون جامع آزمونى به نام آزمون معرفي ازطرف موسسه برگزار ميگردد كه شامل ١٧ درس نظرى دوره مي باشد در صورت قبولي در اين آزمون امكان شركت در آزمون جامع براى فراگيران محترم ميباشد.
  نمره ى قبولي در آزمون جامع ١٢ ميباشد و تنها ١ درس ميتواند زير نمره١٠ باشد كه به صورت تك ماده نمره ي آن با جمع شدن با نمره ى آزمون معرفي مورد ارفاق قرار خواهد گرفت.

  هر فراگير به صورت متوالى ميتواند در ٣ آزمون جامع شركت نمايد. در آزمون اول تماميه دروس را پاسخگو خواهيد بود و در صورتى كه برخى از دروس را نمره ى قبولي كسب نكرديد در آزمون ٢ و ٣ تنها دروس افتاده مورد آزمون قرار خواهيد گرفت. در صورتى كه در آزمون نوبت ٣ موفق به كسب نمره ى قبولى نگرديد بايد مجدد در دوره به صورت كامل ثبت نام نماييد و از ابتدا كل دوره را بگذرانيد.
  در هر نوبت بابت ثبت نام در آزمون مبلغ ٢٠،٠٠٠ تومان به سازمان پرداخت ميگردد كه اين مبلغ به عهده ى فراگيران ميباشد.
  شايان ذكر است در صورت عدم آمادگى قبل از آزمون به هيچ عنوان تصميم به انصراف از دوره را نگيريد. مبلغ پرداختى قابل استرداد نخواهد بود و همچنين در دوره ى بعد بايد همانند فراگير جديد مبلغ كلي دوره پرداخت گردد. در صورت عدم آمادگى پيشنهاد ميگردد در آزمون جامع شركت نماييد كه با سوالات آشنا شويد و در دوره ى بعدى تنها مبلغ آزمون دريافت خواهد شد.
  فراگيران موظفند تماميه ى مدارك درخواستى از سمت موسسه را در زمان هاى اعلامى به موسسه ارسال نمايند و در صورت عدم ارسال امكان حذف شما از سايت سازمان مي باشد و موسسه هيچگونه مسيوليتى در قبال فراگيران نخواهد داشت.

 • توجه: فراگیرانی که در دوره تورلیدری شرکت می کنند باید بدانند که طبق قوانین سازمان تنها افرادی می توانند کارت رسمی تورلیدری دریافت نمایند که حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی داشته باشند.

متقاضیان شرکت جهت تکمیل فرم وارد شوید.