سفیر چین با بخش خصوصی ایران در حوزه گردشگری همکاری می کند

سفیر چین با بخش خصوصی ایران در حوزه گردشگری همکاری می کند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گسترش، نشست خبری نخستین همایش بین المللی چشم انداز توسعه روابط ایران و چین با محوریت گردشگری و تجارت صبح امروز در هتل لاله تهران برگزار شد.

صنوبر دوست علی، مدیر مسوول موسسه نام آوران افق فرداد در این نشست اظهار کرد: سطح این روابط روز به روز در حال گسترش است و تلاش ما این است که این روابط ارتقا یابد. کارهای ارزشمندی از طرفکبخش های خصوصی و دولتی انجام شده است اما این اقدامات پراکندگی دارد و ما می خواهیم این کارها انسجام یابد. وی افزود:این امر بدون شک با همکاری دو طرف ایران و چین امکان پذیر است.

وی اظهار کرد: همایش پیش روکه ۲۸ دی ماه ۹۶برگزار می شود عنوان نخستین همایش بین المللی چشم انداز توسعه روابط ایران و چین با محوریت گردشگری و تجارت را دارد. موسسه نام آوران افق فرداد در این خصوص فعالیت خواهد کرد.

دوست علی گفت: فعالان بخش خصوصی ایران و چین برای سخنرانی و حضور در پنل های تخصصی دعوت شده اند. از بخش دانشگاهی در خصوص مطالعات علمی و سرمایه گذاران چینی که علاقه مند به سرمایه گذاری در حوزه زیر ساخت های گردشگری ایران هستند نیز دعوت شده است. احد محمدی، رییس انجمن دوستی ایران و چین نیز در این نشست گفت: ظرفیت همکاری های گردشگری میان ایران و چین بسیار بالا است.

وی افزود: ما اعتقاد داریم که در ایران بعد از نفت، صنعت گردشگری نقش بسزایی را در اقتصاد ملی دارد. محمدی بیان کرد:در سال گذشته نه میلیون ایرانی برای گردشگری و امور تجاری و … از کشور خارج شده اند و حدود شش تا هفت میلیون نفر نیز به ایران وارد شده اند. این آمار نشان می دهد که ما بایدآمار جذب گردشگران را افزایش دهیم.

پانک سن، سفیر جمهوری خلق چین در ایران نیز در این نشست گفت: روابط ایران و چین سابقه طولانی دارد و هر دو کشور از تمدن و تاریخی طولانی برخوردارند. این دو کشور میراث فرهنگی غنی دارند.

وی افزود: سال ۲۰۱۷ آمار گردشگران ایران و چین افزوده شد. تا جایی که میزان صدور ویزا برای اتباع ایرانی در چین نسبت به سال گذشته ۸.۸ درصد افزایش یافت. همچین چین ۱۰۰ میلیون گردشگر به کشورهای دیگر فرستاد.

سفیر چین گفت: پیش بینی می کنیم با همایش پیش رو پل های دوستی بین دو ملت ایجاد شود.